Główna Boiska od podstaw Usługi abonamentowe Systemy nawadniania Szkolenia Kontakt

W oparciu o program pielęgnacji płyty możemy dostarczyć Państwu w pełni zbilansowany pakiet nawozów do całorocznej pielęgnacji murawy boiska, a także preparaty do likwidacji chwastów.

Rzadko spotyka się boiska o identycznych potrzebach pod względem pielęgnacji, co spowodowane jest różnorodnością warunków glebowych i mieszanek nasion traw użytych do założenia darni. Boiska różnią się od siebie pod względem napowietrzenia i wilgotności gleby, jej zakwaszenia i zawartości substancji odżywczych a także pod względem warunków atmosferycznych, poziomu eksploatacji i wieloma innymi czynnikami. Mając to na uwadze, musimy pamiętać o tym, że nie ma złotego środka na pielęgnację wszystkich płyt. Rzeczą oczywistą jest to, że substancje jakimi uda się nam zasilić układ korzeniowy jednego boiska na innym przyniosą zupełnie odwrotny efekt. Z tą myślą, dla każdego boiska należy stworzyć indywidualny PROGRAM NAWOŻENIA.

Niezbędne jest to, aby w pierwszej kolejności wyeliminować całkowicie chwasty dwuliścienne, ponieważ nie mogą one wypełniać przestrzeni w murawie - przestrzeń ta powinna być wypełniona przez system korzeniowy traw. Dodatkowo chwasty czerpią z rozsianych nawozów i wody, niepotrzebnie się wzmacniając.

Proponujemy:

Pakiet nawozów do całorocznej pielęgnacji zbilansowanych pod kątem indywidualnych potrzeb Państwa murawy + program nawożenia stworzony dla Państwa boiska. Pakiet dostarczamy w opakowaniach specjalnie oznaczonych zgodnie z kalendarzem nawożenia.