Główna Boiska od podstaw Usługi abonamentowe Systemy nawadniania Szkolenia Kontakt

„Czasem wystarczy kilkanaście złotych, żeby poprawić jakość murawy nawet o 20%. Trzeba tylko wiedzieć jak.”

Od czego zacząć pielęgnację boiska? Najlepiej od pielęgnacji własnej wiedzy i świadomości na temat trawy i zabiegów jakich na niej wykonujemy. Temat wydaje się prosty na pozór ale jak zagłębimy się trochę w jego zakres okaże się, że jest bardziej skomplikowany niż mogłoby się wydawać. Zacznijmy od pytań na temat podstawowych zabiegów:
Dlaczego każde boisko jest inne i nie należy traktować każdej murawy tak samo? Po co kosimy? Na jaką długość kosimy i dlaczego za każdym razem długość ta powinna być inna? Jak często należy kosić murawę? Jakie błędy najczęściej pojawiają się przy koszeniu i czego unikać? Po co podlewamy? Jak często i jak intensywnie podlewać boisko i jak absolutnie nie wolno podlewać? Po co nawozimy murawę? Jakich nawozów używać a jakich nie należy używać na boisku?
Kiedy najlepiej nawozić? Czego należy się wystrzegać nawożąc płytę boiska?
Te same pytania możemy zadać z myślą o zabiegach specjalnych:
Co daje murawie aeracja i wertykulacja? Kiedy i po co stosujemy te zabiegi?
Kiedy niezbędne jest piaskowanie i jak właściwie je wykonać?
Jeżeli odpowiemy sobie na te pytania to pojawią się kolejne:
Skąd na boisku biorą się chwasty i jak się ich pozbyć? Dlaczego na murawie pojawiają się grzyby i jak je zwalczać? Jak usunąć mech i skąd się on wziął na naszym boisku? Dlaczego gleba ma nieodpowiednie PH i jaki jest powód, że nie jest odpowiednio dotleniona? Jak rozwiązać problem żółknącej trawy, pojawienia się pędraków, kreta, filcu? Dlaczego korzeń jest słaby i murawa jest powyrywana po każdym meczu? Jak wzmocnić murawę na polu bramkowym? Dlaczego trawa gnije?
Można tak mnożyć pytania w nieskończoność ale warto też potrafić na nie odpowiedzieć zanim przystąpimy do dalszych działań. Oprócz pomocy w praktyce oferujemy Państwu szkolenia na których posiądą Państwo niezbędną wiedzę by podjąć opiekę nad murawą boiska. Szkolenia organizowane są w formie trzygodzinnych spotkań w grupach od 2 do 20 osób.
Zakres szkolenia kompleksowo obejmuje tematykę pielęgnacji boiska, regeneracji murawy, programu pielęgnacji boiska, nawożenia boiska, prawidłowości przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych i zabiegów specjalnych, wzrost i darnienia się traw, rozrostu układu korzeniowego, prawidłowości składu gatunkowego, często popełnianych błędów i wiele innych zagadnień.
Szkolenie pozwala na zrozumienie zachowania traw i ich korzeni a także poznania czynników wpływających na ich zdrowie, siłę i odpowiedni wzrost.