systemy nawadniania

Główna Boiska od podstaw Usługi abonamentowe Systemy nawadniania Szkolenia Kontakt

Systemy nawadniania

W kwestii pielęgnacji boisk trawiastych nie sposób przecenić właściwości wody. Każdy, kto zna się na pielęgnacji murawy i właściwościach traw i ich determinacji do darnienia się wie, że bez nawadniania, żadne inne zabiegi pielęgnacyjne nie mają sensu. Bez wody, nawozy nie rozpuszczają się odpowiednio a w wysuszonej trawie nie krążą soki, i substancje odżywcze.

Należy jednak pamiętać, że woda, jak wszystko inne w nadmiarze, również może mieć niekorzystny wpływ na rozwój murawy. Niezwykle trudnym wyzwaniem jest dostarczenie darni takiej ilości wody jakiej potrzebuje i zapewniać te dostawy każdego dnia. Równie trudno jest planować nawożenie boiska i inne zabiegi specjalne w oparciu o prognozę pogody. Jeżeli do tego dodamy harmonogram rozgrywek i upalne dni, nasze boisko może czekać katastrofa. Pielęgnację murawy a zwłaszcza nawadnianie boiska znacznie ułatwia automatyczny system nawadniania, który w okresie letnim (zwłaszcza w porze letniej o temperaturach i nasłonecznieniu takim jak w 2015 roku) jest niemal niezbędny.

Taki podziemny system zraszania możemy zaoferować Państwu w kwocie jaką wydaliby Państwo na regenerację murawy po upalnym lecie. System irygacyjny zainstalowany na boisku, nie tylko zwróci się w dość szybkim czasie, pozwalając na efektywniejsze działanie zabiegów nawożenia boiska i zabiegów pielęgnacji murawy przez co wzmocni zadarnienie ale też pozwoli na duże oszczędności finansowe związane z nawożeniem boiska, pielęgnacją i regeneracją murawy i innych czynności, a które trzeba poświęcić czas i budżet.